image Djam image Verwacht: The Death of Stalin

Der Hauptmann

Regisseur: Robert schwentke
Met: Max Hubacher, Milan Peschel, Frederick Lau
Gesproken taal: Duits
Ondertiteling: Nederlands
Info: 2018 | DU | 118 min.

Der Hauptmann

Tijdens de laatste dagen van de Tweede Wereldoorlog vindt een jonge Duitse soldaat die vecht voor zijn leven een uniform van een hoge Nazi-officier. In het uniform neemt de jongen de monsterlijke identiteit aan van de mannen aan wie hij probeert te ontsnappen.

Duitsland, maart 1945. De Tweede Wereldoorlog loopt op zijn eind, maar het vechten gaat nog altijd door. Anarchie en willekeurige moorden nemen de overhand. Na een Amerikaanse luchtaanval raakt de Duitse soldaat Willi Herold gescheiden van zijn legereenheid waarna hij ervan wordt verdacht een deserteur te zijn. Op de vlucht voor zijn belagers vindt hij het uniform van een officier wat hem de kans biedt om te ontkomen.

De omstandigheden dwingen hem echter steeds meer in zijn rol als officier en al snel neemt hij de monsterlijke gedaante over van de Nazi’s waar hij zo graag aan wil ontsnappen. Vermomd als Hauptmann Herold verzamelt Willi Herold soldaten om een denkbeeldige opdracht uit te voeren die hij persoonlijk van Hitler zelf zou hebben gekregen.

Filmladder
Wednesday 25 April
Thursday 26 April
Saturday 28 April
Sunday 29 April
Monday 30 April
Tuesday 1 May
Wednesday 2 May
Sunday 6 May
Tuesday 8 May
Wednesday 9 May
Sunday 13 May
Tuesday 15 May
Wednesday 16 May
Sunday 20 May
Tuesday 22 May
Sunday 27 May
Tuesday 29 May
Newsletter