image Drieluik // Trois Couleurs: Rouge image Drieluik // Trois Couleurs: Bleu

Drieluik // Trois Couleurs: Blanc

Regisseur: Krzysztof Kieslowski
Met: Zbigniew Zamachowski, Julie Delpy
Gesproken taal: Frans, Pools
Ondertiteling: Engels
Info: 1994 | FR, PL | 81 min.
Vertoning: 13 augustus en 10 september | 21:00

Trois Couleurs: Blanc

Trois Couleurs is een drieluik van de Poolse Regisseur Krzysztof Kieslowski, dat bestaat uit de drie films Trois couleurs: Bleu (1993), Trois Couleurs: Blanc (1994) en Trois Couleurs: Rouge (1994). De films zijn vernoemd naar de kleuren van de Franse vlag, en ieder is gebaseerd op de beginselen van de Franse Revolutie; vrijheid, gelijkheid en broederschap. In augustus en september vertoont de Uitkijk dit drieluik tweemaal in zijn geheel.

Met Trois Couleurs geeft Kieslowski op dubbelzinnige en soms ironische wijze een hedendaagse betekenis aan deze drie idealen. De drie films zijn met elkaar verbonden middels een aantal wederkerende details. Zo is er in elke deel een oude dame die een fles in een glasbak probeert te gooien. Ook valt een rechtbankscène uit Bleu samen met die van Blanc en worden de protagonisten uit de drie films onbewust met elkaar verenigd in een sequens aan het eind van Rouge.

Trois couleurs: Blanc handelt over de ongelijkheid tussen een Poolse immigrant en zijn Franse vrouw die een scheiding heeft aangevraagd vanwege zijn impotentie.

In tegenstelling tot de andere twee delen is Blanc geen introspectieve dramafilm maar een zwarte komedie. Trois couleurs: Blanc heeft als thema gelijkheid, wat zich onder andere manifesteert in wraak.

De Française Dominique (Julie Delpy) ontbindt haar huwelijk met de Poolse immigrant Karol (Zbigniew Zamachowski) wegens zijn impotentie. Voor schut gezet en aan lager wal geraakt keert hij berooid terug naar zijn geboorteland. In Polen maakt hij een fortuin door een zwendelpraktijk en bedenkt hij een plan om zijn vroegere vrouw met gelijke munt te vergelden, om haar zo van zijn potentie te overtuigen en haar terug te winnen.

Deze zwarte komedie waarin de kleur wit domineert, wordt gedragen door charmante Zamachowski, eerder te zien in het tiende gebod van Kieslowski’s Dekalog. Trois couleurs: Blanc wordt door mindere mate van weelderigheid beschouwd als de minste van het drieluik, maar is de beste door rake psychologie.

Filmladder
Monday 20 August
Tuesday 21 August
Wednesday 22 August
Thursday 23 August
Friday 24 August
Saturday 25 August
Sunday 26 August
Monday 27 August
Tuesday 28 August
Wednesday 29 August
Sunday 2 September
Monday 3 September
Tuesday 4 September
Wednesday 5 September
Sunday 9 September
Monday 10 September
Tuesday 11 September
Sunday 16 September
Monday 17 September
Tuesday 18 September
Sunday 23 September
Tuesday 25 September
Thursday 27 September
  • 21:00 - UITKORT
Sunday 30 September
Monday 1 October
  • 21:00 - Poëzie in de Stad: K. Schippers en Der Himmel über Berlin
Sunday 7 October
  • 21:00 - Klassieker: Daisies
Sunday 14 October
  • 21:00 - Klassieker: Daisies
Sunday 21 October
  • 21:00 - Klassieker: Daisies
Sunday 28 October
  • 21:00 - Klassieker: Daisies
Sunday 4 November
  • 21:00 - Klassieker: Le Petit Soldat
Sunday 11 November
  • 21:00 - Klassieker: Le Petit Soldat
Sunday 18 November
  • 21:00 - Klassieker: Le Petit Soldat
Sunday 25 November
  • 21:00 - Klassieker: Le Petit Soldat
Newsletter