image Verwacht: The Man Who Killed Don Quixote image Drieluik // Trois Couleurs: Blanc

Drieluik // Trois Couleurs: Rouge

Regisseur: Krzysztof Kieslowski
Met: Irène Jacob, Jean-Louis Trintignant
Gesproken taal: Frans
Ondertiteling: Engels
Info: 1994 | FR, PL | 99 min.
Vertoning: 20 augustus en 17 september | 21:00

Trois Couleurs: Rouge

Trois Couleurs is een drieluik van de Poolse Regisseur Krzysztof Kieslowski, dat bestaat uit de drie films Trois couleurs: Bleu (1993), Trois Couleurs: Blanc (1994) en Trois Couleur: Rouge (1994). De films zijn vernoemd naar de kleuren van de Franse vlag, en ieder is gebaseerd op de beginselen van de Franse Revolutie; vrijheid, gelijkheid en broederschap. In augustus en september vertoont de Uitkijk dit drieluik tweemaal in zijn geheel.

Met Trois Couleurs geeft Kieslowski op dubbelzinnige en soms ironische wijze een hedendaagse betekenis aan deze drie idealen. De drie films zijn met elkaar verbonden middels een aantal wederkerende details. Zo is er in elke deel een oude dame die een fles in een glasbak probeert te gooien. Ook valt een rechtbankscène uit Bleu samen met die van Blanc en worden de protagonisten uit de drie films onbewust met elkaar verenigd in een sequens aan het eind van Rouge.

In Trois couleurs: Rouge staat het thema broederschap centraal, waarin het leven van een fotomodel parallel loopt aan dat van een gepensioneerde rechter, en zich manifesteert doordat levens onbewust kruisen.

Trois Couleurs: Rouge is het sluitstuk van de Trois Couleurs-triologie, wat tevens het sluitstuk bleek van Kiesloswki’s oeuvre. In dit deel staat het thema broederschap centraal, en vertelt het verhaal van fotomodel en studente Valentine (Irène Jacob), die op straat een herdershond aanrijdt.

Ze brengt het gewonde dier naar de eigenaar, een gepensioneerde rechter (Jean-Louis Trintignant), een eenzelvige misantroop die zijn dagen slijt met het afluisteren van telefoongesprekken. Parallel aan dit verhaal loopt het leven van Valentines buurman Auguste Bruner (Jean-Pierre Lorit), een rechtenstudent die min of meer het jongere spiegelbeeld van de gepensioneerde rechter is.

Filmladder
Monday 23 July
Tuesday 24 July
Wednesday 25 July
Thursday 26 July
Sunday 29 July
Monday 30 July
Tuesday 31 July
Wednesday 1 August
Thursday 2 August
Saturday 4 August
Sunday 5 August
Monday 6 August
Tuesday 7 August
Wednesday 8 August
Thursday 9 August
Sunday 12 August
Monday 13 August
Tuesday 14 August
Wednesday 15 August
Sunday 19 August
Monday 20 August
Tuesday 21 August
Wednesday 22 August
Sunday 26 August
Tuesday 28 August
Wednesday 29 August
Sunday 2 September
Monday 3 September
Tuesday 4 September
Wednesday 5 September
  • 21:00 - Klassieker: La belle et la bête
Sunday 9 September
  • 21:00 - Klassieker: La belle et la bête
Monday 10 September
Tuesday 11 September
Sunday 16 September
  • 21:00 - Klassieker: La belle et la bête
Monday 17 September
Tuesday 18 September
Sunday 23 September
  • 21:00 - Klassieker: La belle et la bête
Tuesday 25 September
Thursday 27 September
  • 21:00 - UITKORT
Sunday 30 September
  • 21:00 - Klassieker: La belle et la bête
Sunday 7 October
  • 21:00 - Klassieker: Daisies
Sunday 14 October
  • 21:00 - Klassieker: Daisies
Sunday 21 October
  • 21:00 - Klassieker: Daisies
Sunday 28 October
  • 21:00 - Klassieker: Daisies
Newsletter