image Klassieker: Mon Oncle (1957) image De Duistere Dinsdag: Se7en

De Duistere Dinsdag: The Silence of the Lambs

Regisseur: Jonathan Demme
Met: Anthony Hopkins, Jodie Foster
Gesproken taal: Engels
Ondertiteling: 
Info: 1991 | VS | 118 min.
Vertoning: te zien vanaf 1 oktober

De Duistere Dinsdag: The Silence of the Lambs

De maanden waarin er een gure wind over de grachten jaagt, Amsterdam zich massaal in grijze regenpakken verhult en de dagen korter en donkerder worden, draaien wij films die misschien wel nog grimmiger zijn dan het begin van deze herfst! Zo vertonen we tijdens De Duistere Dinsdagen van oktober en november afwisselend de meesterlijke thrillers Silence of the Lambs van regisseur Jonathan Demme en Se7en, van regisseur David Fincher.

The silence of the lambs is de huiveringwekkende klassieker van regisseur Jonathan Demme, waarin de personages niet alleen in elkaars hoofd proberen te komen, maar aan het einde van de film ook in jouw hoofd blijven dwalen.

Seriemoordenaar Hannibal Lecter (Anthony Hopkins) – ook wel Hannibal the Cannibal genoemd door de lugubere gewoonte zijn slachtoffers als delicatesse op te eten – wordt na acht jaar in een ondergrondse cel gezeten te hebben ondervraagd door FBI-agente-in-wording Clarice Starling. Lecter is vooraanstaand psychiater en vanwege zijn onmetelijke kennis over de menselijke geest roept de FBI zijn hulp in bij het onderzoek naar Buffalo Bill (die zijn vrouwelijke slachtoffers vilt), in de hoop hem te stoppen voor er meer slachtoffers zullen vallen. Dr. Lecter verlangt echter naar een heel specifiek soort informatie van agente Starling in ruil voor medewerking aan het onderzoek waarin de klok blijft tikken.

Het karakter van Hannibal wordt overweldigend gespeeld door Hopkins, maar ook de ijzersterke vrouwelijke rol van agente Starling is memorabel. Zowel Hopkins als Foster werden dan ook in 1992 bekroond met een Oscar voor beste acteur/actrice, naast nog eens drie andere Oscars voor beste film, beste regie én beste scenario.

Filmladder
Friday 20 October
Saturday 21 October
Sunday 22 October
Monday 23 October
Tuesday 24 October
Wednesday 25 October
Sunday 29 October
Tuesday 31 October
Wednesday 1 November
Tuesday 7 November
Tuesday 14 November
Tuesday 21 November
Tuesday 28 November
Newsletter