image Eye Catchers: Abre los ojos image Eye Catchers: Eyes Wide Shut

Eye Catchers: A Swedish Love Story

Regisseur: Roy Andersson
Met: Ann-Sofie Kylin, Rolf Sohlman, Anita Lindblom
Gesproken taal: Zweeds
Ondertiteling: Engels
Info: 1970 | SE | 118 min.
Vertoning: 12 juni, 10 juli

A Swedish Love Story

In het Uitkijk Specials-thema Eye Catchers kijken we onze ogen uit met vier oogverblindend mooie films. Symboliek reikt verder dan het zicht en er is meer dan je met het blote oog kunt zien. De films vertellen verhalen waarin oogcontact wordt gemaakt zonder blikken of blozen, over wel of niet een lust zijn voor het oog en misschien niet voor ieders ogen geschikt zijn. Laat je blik vangen door deze Eye Catchers, en open je ogen.

In juni en juli vertonen we iedere dinsdagavond 22:00 afwisselend de films Eyes Wide Shut, A Swedish Love Story, The Face of Another en Abre los ojos.

A Swedish Love Story is het speelfilmdebuut van de Zweedse regisseur Roy Andersson en vertelt het aandoenlijke verhaal van de liefde tussen twee pubers die zich afzetten tegen de harde, grijze wereld van de volwassenen. Veelbetekenende blikken worden gewisseld, door jonge ogen.

Voor zijn romantisch drama over de twee tieners Per en Annika die verliefd worden en zich tegen de fantasieloze wereld van de volwassenen keren, liet Andersson zich inspireren door de ironisch-melancholische toon van de Tsjechische nouvelle vague uit de jaren zestig.

Het resultaat is een gevoelig, grappig portret van twee kinderen wier liefde niet serieus genomen wordt. Per en Annika trekken zich echter niets aan van sociale klassenverschillen en halen de schouders op over de no nonsense instelling van hun teleurgestelde opa’s, oma’s en tantes.

Filmladder
Sunday 24 June
Monday 25 June
Tuesday 26 June
Wednesday 27 June
Sunday 1 July
Tuesday 3 July
Wednesday 4 July
Thursday 5 July
Sunday 8 July
Tuesday 10 July
Sunday 15 July
Tuesday 17 July
Sunday 22 July
Tuesday 24 July
Sunday 29 July
  • 20:30 - Zomergasten: Aflevering 1
Tuesday 31 July
Wednesday 1 August
Sunday 5 August
  • 20:30 - Zomergasten: Aflevering 2
Thursday 9 August
  • 21:00 - Under The Silver Lake
Sunday 12 August
  • 20:30 - Zomergasten: Aflevering 3
Sunday 19 August
  • 20:30 - Zomergasten: Aflevering 4
Sunday 26 August
  • 20:30 - Zomergasten: Aflevering 5
Sunday 2 September
  • 20:30 - Zomergasten: Aflevering 6
Newsletter