image Tehran Tuesday: Taxi Teheran image Tehran Tuesday: Le Passé

Tehran Tuesday: Persepolis

Regisseur: Marjanne Satrapi, Vincent Paronnaud
Met:
Gesproken taal: Frans, Engels, Perzisch en Duits
Ondertiteling: Nederlands
Info: 2007 | FR | 95 min.
Vertoning: 19 december en 16 januari

Hedendaagse Iraanse cinema: Persepolis

Op Tehran Tuesday staat in Filmtheater de Uitkijk in de maanden december en januari de hedendaagse Iraanse cinema centraal. Iedere dinsdagavond worden afwisselend vier films van Iraanse makers uit het afgelopen decennium vertoond; Taxi Teheran, Le Passé, Persepolis en A Separation.  

Persepolis is een animatiefilm gebaseerd op de gelijknamige strip van de Iraanse Marjane Satrapi, over haar vlucht als klein meisje van Iran naar Europa tijdens de Islamitische revolutie.

Het meisje Marjane wordt op 9-jarige leeftijd in Iran geconfronteerd met de Islamitische Revolutie. De fundamentalisten dwingen vrouwen tot het dragen van sluiers en zetten velen van hen gevangen. Ondanks deze sociale terreur weet Marjane toch punk, Iron Maiden en Abba te ontdekken.

Later wordt Marjane door haar ouders naar Oostenrijk gestuurd om daar veilig naar school te gaan. Hoewel ze hier na verloop van tijd geaccepteerd wordt, besluit ze toch terug te gaan naar het tirannieke bewind in Iran, omdat het haar thuis is. Ze besluit aldaar haar mening te blijven ventileren over wat ze ziet.

Deze autobiografische animatiefilm van regisseur Marjane Satrapi won de Juryprijs op het Film Festival van Cannes en werd genomineerd voor de Oscar voor Beste Animatie.

Filmladder
Thursday 14 December
Friday 15 December
Saturday 16 December
Sunday 17 December
Monday 18 December
Tuesday 19 December
Wednesday 20 December
Thursday 21 December
Friday 22 December
Sunday 24 December
Tuesday 26 December
Thursday 28 December
Monday 1 January
Tuesday 2 January
Wednesday 3 January
Sunday 7 January
  • 21:00 - Klassieker: The Seventh Seal
Tuesday 9 January
Sunday 14 January
  • 21:00 - Klassieker: The Seventh Seal
Tuesday 16 January
Sunday 21 January
  • 21:00 - Klassieker: The Seventh Seal
Tuesday 23 January
Sunday 28 January
  • 21:00 - Klassieker: The Seventh Seal
Tuesday 30 January
Newsletter