image Wild Amsterdam | De Wilde Stad [ENG] image Transit

Klassieker: Daisies (1966)

Regisseur: Vera Chitylová
Met: Ivana Karbanová, Jitka Cerhová
Gesproken taal: Tsjechisch
Ondertiteling: Engels
Info: 1966 | CZ | 74 min.
Vertoning: zondag 7, 14, 21 en 28 oktober | 21:00

Daisies

In de maanden oktober en november staan onze Uitkijk Specials in het teken van rebellie. Daisies, de zondagklassieker van oktober, betreft de rebellie van twee jongvolwassen meisjes tegen de rest van de wereld. ‘If the world is so spoiled, we can be too.’

Dit enigszins absurdistische, impressionistische werk uit de periode van de Tsjechische New Wave van Vera Chytilová geeft een bijzondere en intieme kijk op het kattenkwaad van twee meisjes in hun burgerlijke omgeving. De film schopte in 1966 ontzettend tegen het Stalinistische regime van toenmalig Tsjechoslowakije en werd in 1968 verboden vanwege “het afschilderen van baldadigheid.”

Marie I en Marie II besluiten het gedrag en de zelfzucht van hun omgeving niet langer aan hun neus voorbij te laten gaan. Verwaarlozing van hun appartement, verstoring van de openbare orde en misleiding van oude mannen helpt hen de dag door zonder dat ze zich van een kwaad bewust zijn.

Niets wordt serieus genomen en het acteerwerk valt niet te onderscheiden van oprecht plezier. Actrices Ivana Karbanová & Jitka Cerhová lijken zonder enige aanwijzingen te handelen. We moeten kleur bekennen: wie heeft er nog nooit gedroomd van het overhoop gooien van een keizerlijke balzaal vol eten?

Filmladder
Friday 19 October
Saturday 20 October
Sunday 21 October
Monday 22 October
Tuesday 23 October
Wednesday 24 October
Saturday 27 October
Sunday 28 October
Monday 29 October
Tuesday 30 October
Wednesday 31 October
Thursday 1 November
Sunday 4 November
  • 21:00 - Klassieker: Le Petit Soldat
Tuesday 6 November
Sunday 11 November
  • 21:00 - Klassieker: Le Petit Soldat
Monday 12 November
Tuesday 13 November
Sunday 18 November
  • 21:00 - Klassieker: Le Petit Soldat
Tuesday 20 November
Sunday 25 November
  • 21:00 - Klassieker: Le Petit Soldat
Tuesday 27 November
Newsletter