image The Man Who Killed Don Quixote image Klassieker: Au Hasard Balthazar (1966)

Klassieker: La Belle et la Bête (1946)

Regisseur: Jean Cocteau
Met: Jean Marais, Josette Day, Mila Parély 
Gesproken taal: Frans
Ondertiteling: Engels
Info: 1946 | FR | 96 min.
Vertoning: woensdag 5, zondag 9, 16, 23 en 30 september

La Belle et la Bête

Conte triste, conte d’amour. Wie zegt dat sprookjes saai en kinderachtig zijn heeft het fout. In de maanden augustus en september staan onze Uitkijk Specials in het teken van moderne sprookjes, en onze zondagklassieker van september in het teken van een klassiek verhaal. Het sprookje Belle en het Beest wordt hier geheel in zwart-wit op een hartverscheurende manier verteld, en geldt als één van de mooiste romantische fantasyfilms aller tijden.

Als een verdwaalde koopman bij een vreemd kasteel aankomt, plukt hij een roos. De eigenaar van dit kasteel, een monster met magische krachten, staat dit niet toe en dreigt hem te doden, tenzij één van zijn dochters hem komt vervangen. Zijn jongste dochter offert zich op.  

Ondanks dat het arme meisje zich eerst doodschrikt van de verschijning, begint ze in de loop van de tijd meer en meer sympathie te ontwikkelen voor hem. Is het uiteindelijk het uiterlijk of het innerlijk dat zwaarder weegt?

Filmladder
Monday 20 August
Tuesday 21 August
Wednesday 22 August
Thursday 23 August
Friday 24 August
Saturday 25 August
Sunday 26 August
Monday 27 August
Tuesday 28 August
Wednesday 29 August
Sunday 2 September
Monday 3 September
Tuesday 4 September
Wednesday 5 September
Sunday 9 September
Monday 10 September
Tuesday 11 September
Sunday 16 September
Monday 17 September
Tuesday 18 September
Sunday 23 September
Tuesday 25 September
Thursday 27 September
  • 21:00 - UITKORT
Sunday 30 September
Monday 1 October
  • 21:00 - Poëzie in de Stad: K. Schippers en Der Himmel über Berlin
Sunday 7 October
  • 21:00 - Klassieker: Daisies
Sunday 14 October
  • 21:00 - Klassieker: Daisies
Sunday 21 October
  • 21:00 - Klassieker: Daisies
Sunday 28 October
  • 21:00 - Klassieker: Daisies
Sunday 4 November
  • 21:00 - Klassieker: Le Petit Soldat
Sunday 11 November
  • 21:00 - Klassieker: Le Petit Soldat
Sunday 18 November
  • 21:00 - Klassieker: Le Petit Soldat
Sunday 25 November
  • 21:00 - Klassieker: Le Petit Soldat
Newsletter