image WE ♡ JOAQUIN: To Die For (1995) image Twisted Von Trier: The House That Jack Built

Kursk

Regisseur: Thomas Vinterberg
Met: Matthias Schoenaert, Léa Seydoux, Colin Firth
Gesproken taal: Engels
Ondertiteling: Nederlands
Info: 2018 | BE, LUX | 118 min.
Te zien vanaf 6 december

Kursk

Kursk vertelt het waargebeurde verhaal van de ramp met de Koersk, de Russische onderzeeboot die in 2000 na een serie explosies onder water liep en zonk naar de bodem van de ijzige Barentszzee.

Aan boord weten 23 matrozen van de 118 opvarenden de explosies te overleven, en proberen zich in veiligheid te brengen in een onbeschadigd compartiment. Commandant Mikhail Averin (Matthias Schoenaerts) zet alles op alles om hen te redden.

Aan wal stuiten Mikhails vrouw (Léa Seydoux) en andere wanhopige familieleden op een muur van politiek stilzwijgen. Hoewel de Russische marine er met haar verouderde materiaal niet in slaagt de mannen te bevrijden, wordt alle buitenlandse hulp afgehouden. Terwijl de Russische autoriteiten maar niet kunnen kiezen tussen de hun nationale trots en het leven van hun landgenoten, gaat er kostbare tijd verloren.

Kursk is de nieuwe film van regisseur Thomas Vinterberg, bekend van Festen en Jagten en is gebaseerd op het boek A Time To Die van Robert More. De hoofdrollen zijn voor Matthias Schoenaerts, Léa Seydoux en Colin Firth.

Filmladder
Tuesday 11 December
Wednesday 12 December
Thursday 13 December
Friday 14 December
Saturday 15 December
Sunday 16 December
Monday 17 December
Tuesday 18 December
Wednesday 19 December
Friday 21 December
Sunday 23 December
Wednesday 26 December
Friday 28 December
Saturday 29 December
Sunday 30 December
Tuesday 1 January
Thursday 3 January
Monday 7 January
Tuesday 8 January
Thursday 10 January
Monday 14 January
Tuesday 15 January
Saturday 19 January
  • 17:00 - Flamenco Biënnale: Matilde Coral, Acariciando el Aire
Sunday 20 January
  • 16:30 - Flamenco Biënnale: Impulso
Monday 21 January
Tuesday 22 January
Wednesday 23 January
  • 21:00 - Simulacrum x Uitkijk: Fire at Sea/Fuocoammare
Tuesday 29 January
Newsletter