image Lovers On the Run: Moonrise Kingdom (2012) image WE ♡ JOAQUIN: Inherent Vice (2014)

Lovers On the Run: The Doom Generation (1995)

Regisseur: Gregg Araki
Met: James Duval, Rose McGowan, Johnathon Schaech
Gesproken taal: Engels
Ondertiteling: GEEN
Info: 1995 | US, FR | 83 min.
Vertoning: 18 december & 22 januari om 22:00

The Doom Generation

Speed-prinses Amy Blue en haar naïeve vriendje Jordan White zijn jong en mooi. Ze doden hun tijd met seks, alcohol en sigaretten. Samen ontmoeten ze de sexy en dakloze Xavier Red. Hij is half engel en half demoon, een macho die alle regels in de wereld aan zijn laars wil lappen. Als Red plotseling een kassamedewerker neerschiet is het trio gedwongen een bizarre roadtrip te ondernemen waarvan geen terugkeer mogelijk is. Ze belanden in een wereld vol duizelingwekkend geweld en gevaar.

Een anarchistische, nihilistische film van Gregg Araki – die er op uit is alle Amerikaanse taboes omver te werpen. Een psychedelisch verhaal over de relatie tussen drie hopeloos verloren, hopeloos mooie jongeren. De film is chaotisch, wild en vernietigend met een soundtrack vol daadkrachtige en doortastende nummers. Deze donkere maar komische visie op de Amerikaanse jeugd in de jaren negentig groeide uit tot een cultfenomeen. Qua stijl heeft de regisseur zich laten inspireren door Stanley Kubricks “A Clockwork Orange” & Peter Greenaway’s “The Cook, the Thief, His Wife & Her Lover”.

LET OP: Deze vertoning heeft geen ondertiteling.

Filmladder
Tuesday 11 December
Wednesday 12 December
Thursday 13 December
Friday 14 December
Saturday 15 December
Sunday 16 December
Monday 17 December
Tuesday 18 December
Wednesday 19 December
Friday 21 December
Sunday 23 December
Wednesday 26 December
Friday 28 December
Saturday 29 December
Sunday 30 December
Tuesday 1 January
Thursday 3 January
Monday 7 January
Tuesday 8 January
Thursday 10 January
Monday 14 January
Tuesday 15 January
Saturday 19 January
  • 17:00 - Flamenco Biënnale: Matilde Coral, Acariciando el Aire
Sunday 20 January
  • 16:30 - Flamenco Biënnale: Impulso
Monday 21 January
Tuesday 22 January
Wednesday 23 January
  • 21:00 - Simulacrum x Uitkijk: Fire at Sea/Fuocoammare
Tuesday 29 January
Newsletter