image The Death of Stalin image Modern Tales: The Sweet Hereafter

Modern Tales: Big Fish

Regisseur: Tim Burton
Met: Albert Finney, Ewan McGregor, Jessica Lange
Gesproken taal: Engels
Ondertiteling: Engels
Info: 2003 | VS | 125 min.
Vertoning: 28 augustus en 25 september

Big Fish

In augustus en september staat Uitkijk Specials in het teken van moderne sprookjes voor volwassenen; verhalen die de realiteit ontstijgen en de waarheid bevragen. Van twee identieke meisjes die niet van elkaars bestaan afweten en droomnachtmerries over volwassen worden tot een pathologische verhalenverteller die verliefd wordt op een tweekoppige vrouw. Stap even uit de werkelijkheid en laat je betoveren door deze Modern Tales!

Iedere dinsdagavond in augustus en september 22:00 zie je in Uitkijk Specials: Modern Tales afwisselend de films La Double Vie de Véronique, Valerie and Her Week of Wonders, The Sweet Hereafter en Big Fish.

Een gefrustreerde zoon probeert feit van fictie te onderscheiden in het leven van zijn stervende vader Edward Bloom; is hij een onverbeterlijke verhalenverteller, of een fantasierijke leugenaar?

Vreemde personages en fantasievolle toverwerelden zijn in de loop van zijn carrière het handelsmerk geworden van regisseur Tim Burton (o.m. Edward Scissorhands, Sleepy Hollow en Alice in Wonderland). In Big Fish is het niet anders: de oude Edward Bloom heeft een bijzonder avontuurlijk leven geleid. Iets waarover hij graag uitvoerig vertelt. Sterker, hij vertelt de verhalen telkens weer. Zijn zoon Will, die de verhalen kan dromen, wil nu wel eens weten wat ervan waar is. Met een all-star cast: Albert Finney, Jessica Lange, Ewan McGregor, Helena Bonham Carter, Danny DeVito en Steve Buscemi.

Via een raamvertelling zien we hoe Edward in zijn jonge jaren bevriend raakte met een reus, in een paradijselijk plaatsje kwam waar het gras op de straten groeide, een tweehoofdige vrouw ontmoette en verliefd raakte. Finney speelt de oude, bedlegerige man, McGregor de jongere, onweerstaanbare Edward. Zoals te verwachten bij Burton is de visuele kant van de film tiptop in orde (de scène met een veld vol narcissen vergeet je niet gauw). De fraaie Oscargenomineerde muziek is van Burtons vaste componist Danny Elfman.

Filmladder
Monday 23 July
Tuesday 24 July
Wednesday 25 July
Thursday 26 July
Sunday 29 July
Monday 30 July
Tuesday 31 July
Wednesday 1 August
Thursday 2 August
Saturday 4 August
Sunday 5 August
Monday 6 August
Tuesday 7 August
Wednesday 8 August
Thursday 9 August
Sunday 12 August
Monday 13 August
Tuesday 14 August
Wednesday 15 August
Sunday 19 August
Monday 20 August
Tuesday 21 August
Wednesday 22 August
Sunday 26 August
Tuesday 28 August
Wednesday 29 August
Sunday 2 September
Monday 3 September
Tuesday 4 September
Wednesday 5 September
  • 21:00 - Klassieker: La belle et la bête
Sunday 9 September
  • 21:00 - Klassieker: La belle et la bête
Monday 10 September
Tuesday 11 September
Sunday 16 September
  • 21:00 - Klassieker: La belle et la bête
Monday 17 September
Tuesday 18 September
Sunday 23 September
  • 21:00 - Klassieker: La belle et la bête
Tuesday 25 September
Thursday 27 September
  • 21:00 - UITKORT
Sunday 30 September
  • 21:00 - Klassieker: La belle et la bête
Sunday 7 October
  • 21:00 - Klassieker: Daisies
Sunday 14 October
  • 21:00 - Klassieker: Daisies
Sunday 21 October
  • 21:00 - Klassieker: Daisies
Sunday 28 October
  • 21:00 - Klassieker: Daisies
Newsletter