image Wild Amsterdam | De Wilde Stad [ENG] image Modern Tales: Valerie and Her Week of Wonders

Modern Tales: The Sweet Hereafter

Regisseur: Atom Egoyan
Met: Ian Holm, Sarah Polley, Caerthan Banks
Gesproken taal: Engels
Ondertiteling: Engels
Info: 1997 | CA | 112 min.
Vertoning: 21 augustus en 18 september

The Sweet Hereafter

In augustus en september staat Uitkijk Specials in het teken van moderne sprookjes voor volwassenen; verhalen die de realiteit ontstijgen en de waarheid bevragen. Van twee identieke meisjes die niet van elkaars bestaan afweten en droomnachtmerries over volwassen worden tot een pathologische verhalenverteller die verliefd wordt op een tweekoppige vrouw. Stap even uit de werkelijkheid en laat je betoveren door deze Modern Tales!

Iedere dinsdagavond in augustus en september 22:00 zie je in Uitkijk Specials: Modern Tales afwisselend de films La Double Vie de Véronique, Valerie and Her Week of Wonders, The Sweet Hereafter en Big Fish.

Een advocaat bezoekt een klein Canadees dorp naar aanleiding van een schoolbus-ongeluk om de families te verdedigen, maar hij komt er al gauw achter dat niet alles is wat het lijkt.

In het alom geprezen The Sweet Hereafter raakt een kleine gemeenschap verscheurd door een tragisch ongeluk dat de meeste kinderen van het dorp doet omkomen. Het ongeluk is als de sneeuwwolken boven het dorp, altijd aanwezig, een barrière tussen de inwoners en de zon, een feit dat niemand kan veranderen. Een stille man, de advocaat Mitchell Stephens, bezoekt het dorp om de ouders van de slachtoffers te verdedigen en een gezamenlijke aantijging te organiseren tegen wie ze ook kunnen aanwijzen als de schuldige.

Deze film van Atom Egoyan (Exotica), gebaseerd op de roman van Russell Banks, gaat niet over de tragedie van sterven, maar eerder over de rauw van overleven. Egoyan maakt gebruik van de sage van De Rattenvanger van Hamelen als allegorie om een vergelijking te maken tussen de levens van de kinderen uit het dorp in de film, waarvan de meesten zijn gestorven, en de kinderen uit het sprookje, die na bedrog weggeleid worden van hun huis door de Rattenvanger. Het publiek krijgt een mogelijkheid aangereikt om de vraag te stellen wie de Rattenvanger is in de film, waardoor het een donker, sprookjesachtig element krijgt.

Filmladder
Sunday 23 September
Monday 24 September
Tuesday 25 September
Wednesday 26 September
Thursday 27 September
Sunday 30 September
Monday 1 October
Sunday 7 October
Thursday 11 October
Sunday 14 October
Sunday 21 October
Sunday 28 October
Sunday 4 November
  • 21:00 - Klassieker: Le Petit Soldat
Sunday 11 November
  • 21:00 - Klassieker: Le Petit Soldat
Sunday 18 November
  • 21:00 - Klassieker: Le Petit Soldat
Sunday 25 November
  • 21:00 - Klassieker: Le Petit Soldat
Newsletter