image Modern Tales: The Sweet Hereafter image Modern Tales: La Double Vie de Véronique

Modern Tales: Valerie and Her Week of Wonders

Regisseur: Jaromil Jires
Met: Jaroslava Schallerová, Helena Anýzová, Petr Kopriva
Gesproken taal: Tsjechisch
Ondertiteling: Engels
Info: 1970 | CZ | 77 min.
Vertoning: 14 augustus en 10 september

Valerie and Her Week of Wonders

In augustus en september staat Uitkijk Specials in het teken van moderne sprookjes voor volwassenen; verhalen die de realiteit ontstijgen en de waarheid bevragen. Van twee identieke meisjes die niet van elkaars bestaan afweten en droomnachtmerries over volwassen worden tot een pathologische verhalenverteller die verliefd wordt op een tweekoppige vrouw. Stap even uit de werkelijkheid en laat je betoveren door deze Modern Tales!

Iedere dinsdagavond in augustus en september 22:00 zie je in Uitkijk Specials: Modern Tales afwisselend de films La Double Vie de Véronique, Valerie and Her Week of Wonders, The Sweet Hereafter en Big Fish.

In Valerie and Her Week of Wonders, een confronterende, carnavaleske coming-of-age-fantasie, vinden angst, liefde, seks en religie elkaar in een surreële wereld. De film is net zo verleidelijk als mooi, net zo subversief als vreemd.

In deze surreële psychologische fantasie, leeft de jonge Valerie met haar grootmoeder. Valerie voelt de eerste prikkels van haar seksuele bewustzijn wanneer een carnavalsparade de stad in trekt en een man haar een paar magische oorbellen laat zien. Wanneer Valeries fantasie-avonturen beginnen, vervaagt de grens tussen droom en werkelijkheid.

Deze betoverende film van regisseur Jaromil Jires wordt beschouwd als onderdeel van de Tsjechische New Wave, films die aan het begin van de jaren ‘60 een radicale breuk betekenen met de dominante realistisch-socialistische esthetiek en een kritische blik werpen op de maatschappij. Ester Krumbachová schreef mee aan het screenplay van Valerie and Her Week of Wonders, evenals aan het screenlay van Daisies, die (een tip van de sluier) in oktober als zondagklassieker vertoond zal worden in de Uitkijk.

Filmladder
Monday 20 August
Tuesday 21 August
Wednesday 22 August
Thursday 23 August
Friday 24 August
Saturday 25 August
Sunday 26 August
Monday 27 August
Tuesday 28 August
Wednesday 29 August
Sunday 2 September
Monday 3 September
Tuesday 4 September
Wednesday 5 September
Sunday 9 September
Monday 10 September
Tuesday 11 September
Sunday 16 September
Monday 17 September
Tuesday 18 September
Sunday 23 September
Tuesday 25 September
Thursday 27 September
  • 21:00 - UITKORT
Sunday 30 September
Monday 1 October
  • 21:00 - Poëzie in de Stad: K. Schippers en Der Himmel über Berlin
Sunday 7 October
  • 21:00 - Klassieker: Daisies
Sunday 14 October
  • 21:00 - Klassieker: Daisies
Sunday 21 October
  • 21:00 - Klassieker: Daisies
Sunday 28 October
  • 21:00 - Klassieker: Daisies
Sunday 4 November
  • 21:00 - Klassieker: Le Petit Soldat
Sunday 11 November
  • 21:00 - Klassieker: Le Petit Soldat
Sunday 18 November
  • 21:00 - Klassieker: Le Petit Soldat
Sunday 25 November
  • 21:00 - Klassieker: Le Petit Soldat
Newsletter