image UITKORT image Rabot

Poëzie in de stad: Der Himmel über Berlin en K. Schippers

Regisseur: Wim Wenders
Met: Bruno Ganz, Otto Sander, Solveig Dommartin
Gesproken taal: Duits
Ondertiteling: Engels
Info: 1987 | DU | 128 min.
Vertoning: 1 oktober, 21:00

Poëzie in de stad: Der Himmel über Berlin en K. Schippers

Poëzie is overal, zo ook in de stad. Daarom vertonen we op 1 oktober Wim Wenders’ poëtische meesterwerk Der Himmel über Berlin, over een engel die waakt over de stad en zijn observaties van boven opschrijft. Stadsdichter van ons eigen Amsterdam, K. Schippers, zal de avond inleiden met een voordracht. K. Schippers introduceerde de readymade in de poëzie, waarmee hij kunst en zijn observaties van de alledag met elkaar verbindt.

Berlijn, 1986: de stad is nog altijd in tweeën gespleten. Van boven wordt de stad geobserveerd door twee engelen: Damiel en Cassiel. Ze kunnen niet in contact treden met mensen en zijn slechts passieve observanten van de roerige geschiedenis van Berlijn. In stilte nemen ze de gedachten en gedragingen van de mensen onder hen waar.

Ondanks hun goddelijkheid hebben de engelen het geluk nog niet gevonden. Met name Damiel wil zijn rol als toeschouwer graag eens inruilen voor een leven als mens. Een stadswandeling maken, een gesprekje voeren, een kopje koffie drinken. Zeker wanneer hij ook nog eens verliefd wordt op een vrouw.

Met schitterende beelden van Berlijn, voor de val van De Muur, vertelt Wenders (Der Amerikanische Freund, Paris, Texas) een prachtig, filosofisch verhaal vol melancholie en vervreemding.

K. Schippers is schrijver, dichter, essayist en kunstcriticus, en tevens de zevende stadsdichter van Amsterdam. Hij ontving voor zijn werk onder andere de P.C. Hooftprijs en de Libris Literatuurprijs. K. Schippers introduceerde de readymade, geïnspireerd op Duchamps, als poëzievorm en hij tracht op deze manier de scheiding tussen kunst en werkelijkheid op te heffen.

Filmladder
Sunday 23 September
Monday 24 September
Tuesday 25 September
Wednesday 26 September
Thursday 27 September
Sunday 30 September
Monday 1 October
Sunday 7 October
Thursday 11 October
Sunday 14 October
Sunday 21 October
Sunday 28 October
Sunday 4 November
  • 21:00 - Klassieker: Le Petit Soldat
Sunday 11 November
  • 21:00 - Klassieker: Le Petit Soldat
Sunday 18 November
  • 21:00 - Klassieker: Le Petit Soldat
Sunday 25 November
  • 21:00 - Klassieker: Le Petit Soldat
Newsletter