image Wild Amsterdam | De Wilde Stad [ENG]

Première-evenement Du Forsvinder: 6 oktober

Première Du Forsvinder: 5 oktober

Op vrijdag 6 oktober vertonen wij de film Du Forsvinder met vooraf een inleiding van hersenwetenschapper Mars Mieras. 

Frederik, een gerespecteerd directeur van een privéschool, is met zijn familie voor vakantie op Mallorca. Door zijn roekeloze rijgedrag breekt er ruzie uit in de auto, waarbij Frederik onverwachts instort. In het ziekenhuis wordt ontdekt dat hij al lange tijd een hersentumor heeft. De arts bespreekt met Fredrik en zijn vrouw Mia de mogelijke consequenties. De hersentumor van Fredrik kan de oorzaak zijn van persoonlijkheidsveranderingen. Aan het begin van het nieuwe schooljaar wordt Fredrik onder het oog van zijn leerlingen en Mia, lerares op dezelfde school, gearresteerd op verdenking van miljoenenfraude. De arrestatie veroorzaakt een schok binnen zijn gezin en de school. Dit is iets wat niemand had verwacht. Aan het denken gezet door vragen van de arts die de hersentumor ontdekte, vermoedt Mia dat het gedrag van Fredrik veroorzaakt werd door zijn ziekte. Ze schakelt de hulp in van Bernard, een advocaat die ze leerde kennen tijdens een gespreksgroep van lotgenoten. Dit is het begin van een spel van schuld en verantwoordelijkheid. Want wie treft blaam: Frederik of de hersentumor?

Niet alleen bij zoektochten naar onze identiteit, ook bij vraagstukken omtrent schuld, vrije wil en verantwoordelijkheid worden steeds vaker breinwetenschappers ingeschakeld. Mark Mieras, bekend wetenschapsjournalist en ‘breinfanaat’ zal op vrijdag 6 oktober een korte inleiding geven en na de film met ons nadenken over de intrigerende vragen die dit verhaal oproept.

Programma

21:00 inleiding Mark Mieras

21:25 start film

Filmladder
Tuesday 13 November
Wednesday 14 November
Thursday 15 November
Friday 16 November
Saturday 17 November
Sunday 18 November
Monday 19 November
Tuesday 20 November
Wednesday 21 November
Sunday 25 November
Tuesday 27 November
Sunday 2 December
Monday 3 December
Sunday 9 December
Monday 10 December
Wednesday 12 December
  • 21:30 - Inherent Vice
Friday 14 December
Sunday 16 December
Monday 17 December
Wednesday 19 December
  • 21:30 - To Die For
Friday 21 December
Sunday 23 December
Wednesday 26 December
  • 21:30 - Her
Friday 28 December
Sunday 30 December
Monday 7 January
Monday 14 January
Monday 21 January
Newsletter