image Poëzie in de stad: Der Himmel über Berlin en K. Schippers image Dawson City: Frozen Time

Rabot

Regisseur: Christina Vandekerckhove 
Gesproken taal: Nederlands
Info: 2017 | BE | 93 min.

Rabot

Alle valkuilen en onrechtvaardigheden van het leven komen voorbij in deze documentaire over de bewoners van een vervallen woontoren in Gent, gefilmd in de maanden voordat deze tegen de vlakte gaat. 

De Rabotwijk is de armste buurt in Gent, waar drie sociale appartementsblokken met de sloophamer bedreigd worden. In deze microkosmos vangen we een glimp op van de laatste overgebleven bewoners, die het hoofd boven water proberen te houden – van daklozen over psychiatrische patiënten tot ex-gedetineerden.

Twee jaar werkte Christina Vandekerckhove aan Rabot. Ze leerde de bewoners kennen, luisterde naar hun verhalen en confronteert de kijker met een pijnlijke realiteit. De bewoners worden gefilmd tijdens hun dagelijkse beslommeringen, al etend, terwijl ze televisie kijken. Banaler kan het bijna niet, en toch roepen de raak gekozen beelden door hun context, zorgvuldige opbouw en beeldcompositie een veelheid aan gedachten en gevoelens op.

Dit rijkgeschakeerde portret over armoede, eenzaamheid, onverschilligheid, maar ook over liefde eindigt met enige verlichting. De verschillende bewoners dansen in hun nog ingerichte kamers op een nummer dat muzikanten later in hun inmiddels verlaten woningen live spelen.

Filmladder
Sunday 23 September
Monday 24 September
Tuesday 25 September
Wednesday 26 September
Thursday 27 September
Sunday 30 September
Monday 1 October
Sunday 7 October
Thursday 11 October
Sunday 14 October
Sunday 21 October
Sunday 28 October
Sunday 4 November
  • 21:00 - Klassieker: Le Petit Soldat
Sunday 11 November
  • 21:00 - Klassieker: Le Petit Soldat
Sunday 18 November
  • 21:00 - Klassieker: Le Petit Soldat
Sunday 25 November
  • 21:00 - Klassieker: Le Petit Soldat
Newsletter