image Kamermuziek X De Uitkijk image Klassieker: Badlands (1973)

The Shape of Water

Regisseur: Guillermo del Toro
Met: Sally Hawkins, Octavia Spencer, Michael Shannon, Richard Jenkins
Gesproken taal: Engels
Ondertiteling: Nederlands
Info: 2017 | VS | 119 min.

The Shape of Water

De meesterlijke verhalenverteller Guillermo del Toro vertelt met The Shape of Water een sprookje over een doofstomme vrouw en haar vriendschap met een magisch onderwaterwezen.

De nieuwste film van regisseur Guillermo del Toro (Pan’s Labyrinth) speelt zich in Amerika af tijdens de Koude Oorlog. De doofstomme Elisa (Sally Hawkins) werkt als schoonmaakster in een verborgen en zwaar beveiligd overheidslaboratorium. Nadat Elisa samen met haar collega Zelda (Octavia Spencer) een geheim experiment ontdekt, zal Elisa’s leven nooit meer hetzelfde zijn…

The Shape of Water is genomineerd voor dertien Oscars, wordt gelauwerd in vele recensies en won de Gouden Beer op het filmfestival van Venetië en de Golden Globe voor de beste regie. 

“Altogether wonderful” – The New York Times

“A purified beauty” – Rotten Tomatoes (*****)

“a much-needed ode to the ‘other’” – The Guardian (****)

Filmladder
Thursday 22 February
Friday 23 February
Saturday 24 February
Sunday 25 February
Monday 26 February
Tuesday 27 February
Wednesday 28 February
Thursday 1 March
Sunday 4 March
Tuesday 6 March
Wednesday 7 March
Sunday 11 March
Tuesday 13 March
Sunday 18 March
Tuesday 20 March
Sunday 25 March
Tuesday 27 March
Newsletter