image Première-evenement Du Forsvinder: 6 oktober image The Human Centipede: Complete Sequence

Tulip Fever

Regisseur: Justin Chadwick
Met: Alicia Vikander, Judi Dench, Dane DeHaan, Christopher Waltz
Gesproken taal: Engels
Ondertiteling: Nederlands
Info: 2017 | Verenigd Koninkrijk | 105 min.

Tulip Fever

Tulip Fever vertelt een verhaal over ware liefde en speelt zich af tijdens de tulpenmanie in Amsterdam tijdens de 17e eeuw. Een tijd waar tulpen meer waard zijn dan goud.

Het oogverblindende weesmeisje Sophia (Alicia Vikander) is vanuit het klooster waar zij opgroeide uitgehuwelijkt aan tulpenhandelaar Cornelis Sandvoort (Christopher Waltz). Wanneer de jonge, talentvolle schilder Jan de Loos (Dane DeHaan) opdracht krijgt een portret van het echtpaar te schilderen, worden hij en Sophia op slag verliefd. Gedreven door passie, verzinnen de twee een list om samen een toekomst te kunnen opbouwen. Daarvoor moeten zij zich wel mengen op de riskante tulpenmarkt en alles op het spel zetten.

Met prachtige composities en licht wordt in Tulip Fever een eerbetoon aan de Hollandse meesters gebracht. De film, gebaseerd op het gelijknamige boek van Deborah Moggach, heeft een sterrencast met maar liefst drie Oscarwinnaars: Alicia Vikander, Christoph Waltz en Judi Dench.

Filmladder
Friday 20 October
Saturday 21 October
Sunday 22 October
Monday 23 October
Tuesday 24 October
Wednesday 25 October
Sunday 29 October
Tuesday 31 October
Wednesday 1 November
Tuesday 7 November
Tuesday 14 November
Tuesday 21 November
Tuesday 28 November
Newsletter