image Twisted Von Trier: The House That Jack Built image Twisted Von Trier: Nymphomaniac II (2013)

Twisted Von Trier: Nymphomaniac I (2013)

Regisseur: Lars von Trier
Met: Charlotte Gainsbourg, Stellan Skarsgård, Stacy Martin, Shia LaBeouf
Gesproken taal: Engels
Ondertiteling: Nederlands
Info: 2013 | 117 min.

Nymphomaniac I

“twisted (adj.): strange and slightly unpleasant or cruel”
Deens regisseur Lars von Trier heeft een indrukwekkende doch controversiële carrière opgebouwd in de afgelopen 40 jaar. Zijn werk kenmerkt zich door de – inmiddels wereldberoemde – ‘Dogme 95′-stijl en de vele technologische innovaties. Onderwerpen in zijn films zijn veelal complex, existentiëel en confronterend. Ondanks deze lastige, soms nare subjecten heeft Von Trier deze toch op een grootse wijze met veel commercieel succes onder de aandacht kunnen brengen. That’s what we call twisted…

Nadat de tikje wereldvreemde Seligman (Stellan Skarsgård) haar voor dood op straat heeft gevonden, begint zelf-gediagnosticeerd nymphomane Joe (Charlotte Gainsbourg) hem in zijn woning haar levensverhaal te vertellen. Hij luistert aandachtig naar haar vertellingen, opgedeeld in acht zinnenprikkelende episodes. Het is een aaneenschakeling van seksuele aberraties, die door Von Trier zonder terughoudendheid in beeld worden gebracht. De seks wordt afgewisseld met gevatte verhandelingen over vliegvissen, nagels knippen, muziek en bomen.

Filmladder
Tuesday 11 December
Wednesday 12 December
Thursday 13 December
Friday 14 December
Saturday 15 December
Sunday 16 December
Monday 17 December
Tuesday 18 December
Wednesday 19 December
Friday 21 December
Sunday 23 December
Wednesday 26 December
Friday 28 December
Saturday 29 December
Sunday 30 December
Tuesday 1 January
Thursday 3 January
Monday 7 January
Tuesday 8 January
Thursday 10 January
Monday 14 January
Tuesday 15 January
Saturday 19 January
  • 17:00 - Flamenco Biënnale: Matilde Coral, Acariciando el Aire
Sunday 20 January
  • 16:30 - Flamenco Biënnale: Impulso
Monday 21 January
Tuesday 22 January
Wednesday 23 January
  • 21:00 - Simulacrum x Uitkijk: Fire at Sea/Fuocoammare
Tuesday 29 January
Newsletter