image Kursk image Twisted Von Trier: Nymphomaniac I (2013)

Twisted Von Trier: The House That Jack Built

Regisseur: Lars von Trier
Met: Matt Dillon, Uma Thurman
Gesproken taal: Engels
Ondertiteling: Nederlands
Info: 2018 | DK, FR, DE, SE | 152 min.

The House That Jack Built

“twisted (adj.): strange and slightly unpleasant or cruel”
Deens regisseur Lars von Trier heeft een indrukwekkende doch controversiële carrière opgebouwd in de afgelopen 40 jaar. Zijn werk kenmerkt zich door de – inmiddels wereldberoemde – ‘Dogme 95′-stijl en de vele technologische innovaties. Onderwerpen in zijn films zijn veelal complex, existentiëel en confronterend. Ondanks deze lastige, soms nare subjecten heeft Von Trier deze toch op een grootse wijze met veel commercieel succes onder de aandacht kunnen brengen. That’s what we call twisted…

Verenigde Staten, de jaren ‘70. Gefaald architect en hyperintelligent sociopaat Jack (Matt Dillon) ontwikkelt zich over een periode van twaalf jaar tot een zeer ervaren seriemoordenaar. Als hij terugdenkt aan de moorden die hij heeft begaan, ziet hij ze stuk voor stuk als kunstwerken die zijn ‘carrière’ als moordenaar definiëren. Terwijl de politie hem op de hielen zit, neemt hij steeds meer risico’s bij de poging om zijn ultieme kunstwerk te creëren.

Een donker, surrealistisch en gemeen portret van een seriemoordenaar. Von Trier gaat diep in op geweld, kunst en de dualiteit van creatie en destructie.

Filmladder
Tuesday 11 December
Wednesday 12 December
Thursday 13 December
Friday 14 December
Saturday 15 December
Sunday 16 December
Monday 17 December
Tuesday 18 December
Wednesday 19 December
Friday 21 December
Sunday 23 December
Wednesday 26 December
Friday 28 December
Saturday 29 December
Sunday 30 December
Tuesday 1 January
Thursday 3 January
Monday 7 January
Tuesday 8 January
Thursday 10 January
Monday 14 January
Tuesday 15 January
Saturday 19 January
  • 17:00 - Flamenco Biënnale: Matilde Coral, Acariciando el Aire
Sunday 20 January
  • 16:30 - Flamenco Biënnale: Impulso
Monday 21 January
Tuesday 22 January
Wednesday 23 January
  • 21:00 - Simulacrum x Uitkijk: Fire at Sea/Fuocoammare
Tuesday 29 January
Newsletter