image De Vrienden van de Uitkijk presenteert: Playtime (1957) image Uitkijk Specials: Sexy Cinema

Una’s Seven Psychopaths

Regisseur: Martin McDonagh
Met: Christopher Walken, Colin Farrell, Sam Rockwell, Woody Harrelson
Gesproken taal: Engels
Ondertiteling: Nederlands
Info: 2012 | UK | 110 min.
Vertoning: 9 mei | 21:00

Seven Psychopaths

Naast films zie je in de Uitkijk ook kunst, en wel in ons Uitkijkkabinet dat om de zoveel tijd invulling krijgt door een andere kunstenaar. Deze lente is het de beurt aan onze eigen PR-intern Una. Onze foyer krijgt gewoonlijk kleur door Una’s prachtige posters en nu zal ook ons trappengat eraan moeten geloven. Normaal gesproken schildert Una op kleding, maar speciaal voor de weg naar het balkon heeft ze Una’s Seven Psychopaths geschilderd op papier. Om de tentoonstelling te openen vertonen we op 9 mei één van Una’s lievelingsfilms; Seven Psychopaths van regisseur Martin McDonagh.

Scenarioschrijver Marty (Colin Farrell) worstelt met zijn nieuwe script “Seven Psychopaths”. Het enige wat hij nodig heeft is een beetje inspiratie. Marty doet alles voor een goed verhaal en raakt betrokken bij de criminele dognapping-activiteiten van zijn beste vriend Billy (Sam Rockwell) en zijn partner-in-crime Hans (Christopher Walken).

De bizarre film van regisseur Martin McDonagh (Three Billboards Outside Ebbing, Missouri)  is een inktzwarte komedie, bloedige thriller en experimentele Hollywoodpastiche tegelijk. Alles loopt uit de hand wanneer de dognappers de geliefde hond van de psychopathische gangster Charlie (Woody Harrelson) ontvoeren. Marty wordt tegen wil en dank meegesleurd in de criminele onderwereld van Los Angeles.

Op het moment dat Billy en zijn handlanger Hans de schattige Shih Tzu van gangster Charlie ontvoeren, blijkt dat er met Charlie niet te spotten valt. Hij is onvoorspelbaar, extreem gewelddadig en volkomen bereid om de dognapper van zijn lieve hondje te doden.

Tot overmaat van ramp krijgen Marty en Billy ook nog eens onverwacht bezoek van psycho Zachariah (Tom Waits) – en zijn witte konijn.

Filmladder
Wednesday 25 April
Thursday 26 April
Saturday 28 April
Sunday 29 April
Monday 30 April
Tuesday 1 May
Wednesday 2 May
Sunday 6 May
Tuesday 8 May
Wednesday 9 May
Sunday 13 May
Tuesday 15 May
Wednesday 16 May
Sunday 20 May
Tuesday 22 May
Sunday 27 May
Tuesday 29 May
Newsletter