image De Vrienden van de Uitkijk presenteert: Battleship Potemkin image Klassieker: The Seventh Seal (1957)

Verwacht: Médecin de campagne

Warning: array_pop() expects parameter 1 to be array, string given in /srv/psa04/uitkijk.nl/httpdocs/wp-content/themes/reload-child/functions.php on line 42

Regisseur: Thomas Litli
Met: François Cluzet, Marianne Denicourt, Christophe Odent
Gesproken taal: Frans
Ondertiteling: Nederlands
Info: 2016 | FR | 102 min.
Te zien vanaf 25 januari

Médecin de campagne

Médecin de campagne is een heerlijke tragikomedie van de Franse regisseur Thomas Lilti, over een onmisbare huisarts op het Franse platteland, die op een dag zelf ziek blijkt te zijn.

Jean-Pierre (François Cluzet) is een huisarts van de oude stempel met een drukke praktijk op het Franse platteland. Zeven dagen per week kunnen zijn patiënten op hem rekenen. Hij luistert, verzorgt, stelt gerust. Wanneer bij Jean-Pierre kanker wordt geconstateerd, is rustiger aan doen dan ook geen optie.

Ondanks het feit dat François tegensputtert, stuurt zijn eigen arts een vervanger naar de praktijk. Nathalie, nog maar net begonnen als arts en niet gewend aan het dorpse leven, wordt door Jean-Pierre behoorlijk op de proef gesteld. Nathalie laat zich echter niet kennen en gaandeweg weet ze de dorpsbewoners en ook Jean-Pierre voor zich te winnen.

Médecin de campagne is een heerlijke tragikomedie van de Franse regisseur Thomas Lilti, die zelf ook huisarts is. Zijn ervaring maakt van Médecin de campagne een oprecht en invoelbaar drama. De film wordt geprezen om zijn authenticiteit en het overtuigende acteerwerk van François Cluzet (Intouchables), voor deze rol genomineerd voor een César, en Marianne Denicourt (La belle noiseuse). Médecin de campagne was in Frankrijk een echte publiekslieveling en één van de grootste filmhits van het afgelopen jaar.

Filmladder
Wednesday 17 January
Thursday 18 January
Friday 19 January
Saturday 20 January
Sunday 21 January
Monday 22 January
Tuesday 23 January
Wednesday 24 January
Sunday 28 January
Tuesday 30 January
Wednesday 31 January
Thursday 1 February
Wednesday 7 February
Thursday 8 February
  • 21:00 - The Shape of Water
Thursday 15 February
Newsletter