image Der Hauptmann image Mental Cinema: Koyaanisqatsi

The Death of Stalin

Regisseur: Armando Ianucci
Met: Olga Kurylenko, Steve Buscemi, Jason Isaacs
Gesproken taal: Engels
Ondertiteling: Nederlands
Info: 2017 | VK | 106 min.

The Death of Stalin

Een Sovjetdictator, politieke chaos, paranoia en intrige: is dat om te lachen? Armando Ianucci, de maker van satireseries Veep en In the Loop, maakte deze zwarte komedie over de dood van Stalin en de achterkamertjeshuichelarij van zijn (op)volgers.

Nadat Josef Stalin op een ochtend in maart 1953 bewusteloos wordt aangetroffen, reageert de resterende top van de Communistische Partij als verlamd. Niemand durft er een dokter bij te halen, wat ook lastig is, want Stalin heeft al zijn dokters laten verbannen.

Twee dagen later wordt hij dood verklaard. In het machtsvacuüm dat ontstaat probeert iedereen vooral zijn eigen hachje te redden. Het gekonkel en de machtsspelletjes in het Kremlin draaien op volle toeren. Een hilarische strijd om de macht is begonnen.

Filmladder
Wednesday 23 May
Thursday 24 May
Friday 25 May
Saturday 26 May
Sunday 27 May
Monday 28 May
Tuesday 29 May
Wednesday 30 May
Monday 4 June
Tuesday 5 June
Wednesday 6 June
Tuesday 12 June
Tuesday 19 June
Tuesday 26 June
Tuesday 3 July
Tuesday 10 July
Tuesday 17 July
Tuesday 24 July
Tuesday 31 July
Newsletter