image Uitkijk Specials: Modern Tales image Klassieker: La Belle et la Bête (1946)

The Man Who Killed Don Quixote

Regisseur: Terry Gilliam
Met: Adam Driver, Jonathan Pryce, Olga Kurylenko, Stellan Skarsård
Gesproken taal: Engels, Spaans
Ondertiteling: Nederlands
Info: 2018 | SP, BE, FR, PT | 132 min.
Te zien vanaf 26 juli

The Man Who Killed Don Quixote

Terry Gilliams langverwachte verfilming van de verfilming van Cervantes’ sprookje van Don Quichote; de man die tegen windmolens vocht.

Ooit was Toby (Adam Driver) een ambitieuze filmstudent die in een Spaans dorpje zijn afstudeerproject Don Quichote regisseerde. Vandaag is hij een gevierde, maar verwaande filmmaker. Wanneer hij na vele jaren terugkeert naar Spanje, ontmoet hij de oude man die voor hem ooit de rol van Don Quichote speelde (Jonathan Pryce).

De man waant zich echter nog steeds Don Quichote en ziet in Toby zijn trouwe volgeling Sancho Panza. Het duo begint aan een bizarre tocht en langzaam wordt Toby meegezogen in een wereld van illusie waarin hij dromen en realiteit niet meer van elkaar kan onderscheiden.

Filmladder
Sunday 23 September
Monday 24 September
Tuesday 25 September
Wednesday 26 September
Thursday 27 September
Sunday 30 September
Monday 1 October
Sunday 7 October
Thursday 11 October
Sunday 14 October
Sunday 21 October
Sunday 28 October
Sunday 4 November
  • 21:00 - Klassieker: Le Petit Soldat
Sunday 11 November
  • 21:00 - Klassieker: Le Petit Soldat
Sunday 18 November
  • 21:00 - Klassieker: Le Petit Soldat
Sunday 25 November
  • 21:00 - Klassieker: Le Petit Soldat
Newsletter