image The Shape of Water image De Vrienden van de Uitkijk presenteert: Playtime (1957)

Wijnklassieker: Retour en Bourgogne

Regisseur: Céderic Klapisch
Met: Ana Girardot, Francois Civil, Yamée Couture
Gesproken taal: Frans
Ondertiteling: Nederlands
Info: 2017 | FR | 114 min.
Vertoning: 2 mei | Aanvang 20:30 | Start film 21:00

Retour en Bourgogne

Filmtheater de Uitkijk en de Amsterdamse wijnhandel de Jonge Os sluiten de handen wederom in één voor een avond waarop film en wijn samenkomen om de zintuigen te prikkelen. De Wijnklassieker in mei wordt om van te smullen: Bourgondisch leven, hedendaags familiedrama, schitterende Franse vergezichten, het dag tot dag & jaarrond-ritme op een wijnbedrijf prachtig uitgebeeld en als klap op de vuurpijl een heerlijke Pinot-Noir en Chardonnay in het glas. Vinoloog en levensgenieter Bas de Jong van De Jonge Os zal de film Retour en Bourgogne inleiden en de bijpassende wijnen geheel in stijl toelichten. Zoals gewoonlijk geniet je van een fles wijn voor slechts 5,-.

Het verhaal van twee broers en hun zus die de wijngaard van de familie beheren. Terwijl de drie persoonlijke problemen hebben, de pluk begeleiden en met hun voeten druiven staan te pletten, heb jij het gevoel alsof je op vakantie bent.

Jean verliet tien jaar geleden zijn geboortestreek Bourgogne om de wereld te ontdekken. Als zijn vader op sterven ligt, keert hij terug naar zijn familie. Samen met zijn zus Juliette en zijn broer Jérémie probeert hij het familiebedrijf gaande te houden.

Na het overlijden van hun vader worden de drie gedwongen keuzes te maken en beslissingen over de toekomst te nemen. Retour en Bourgogne volgt een jaar lang het ritme van de seizoenen, die in het teken staan van de wijn die ze gezamenlijk produceren.

Filmladder
Wednesday 25 April
Thursday 26 April
Saturday 28 April
Sunday 29 April
Monday 30 April
Tuesday 1 May
Wednesday 2 May
Sunday 6 May
Tuesday 8 May
Wednesday 9 May
Sunday 13 May
Tuesday 15 May
Wednesday 16 May
Sunday 20 May
Tuesday 22 May
Sunday 27 May
Tuesday 29 May
Newsletter